Příběh Adély Králové a Baby je pro mě jeden z nejsilnějších sportovních příběhů. Jak usměvavá žákyně základní školy dobyla svět. Zúročila svůj talent, vedení a všechny tréninkové hodiny, ukázala nadšencům, kteří v Čechách blbnou se psy na parkurech ve slunci, zimě, dešti, že nic není nemožné.

Ze stránek mistrovství světa 2007 z norského Hamaru dodnes křičí titulky: „Adela! Adela! Adela!  What a fantastic accomplishment by a fourteen year old! Adela Kralova won the small dog combined competition.

Výsledky Adély Králové s Baby jsou neuvěřitelné. Vyhrála mistrovství republiky 2006 v jednotlivcích, v roce 2007 i ve družstvech, získala Psa roku, Objev roku. V roce 2006 získala zlato v jednotlivcích i družstvech na mezinárodním mistrovství juniorů, byla v družstvu, které přivezlo zlato z IMCA 2006. Stala se mistrem světa v roce 2006 ve družstvech a v roce 2007 zvítězila na mistrovství světa v jednotlivcích!!! Víc snad už získat nejde, ale i to je u nás někdy na hvězdnost málo. V 6 letech Baby odešla z výsluní. 

Na Baby vzpomínám jako na rozevlátou černou střelu s klidným a dynamickým Adélčiným vedením.  Jsou to zážitky spojené se zpravodajstvím z MS 2006 a 2007, které nám zprostředkovávala výprava tehdy v návštěvní knize KA. Budou to běhy, které jsem měl možnost vidět. A bude to respekt.

Známe to mnozí, co to je, stát na závodech, kde o něco jde, cítit napětí, mít tisíce myšlenek, ale soustředit se jen na výkon a ten odvést. Také jaké to je běhat v družstvech a cítit zodpovědnost za tým. Adélka to ustála ve 14 letech. 


To co tento tým dokázal, se zatím nepodařilo nikomu. Bude těžké to zopakovat. A jejich příběh je impozantní a inspirativní pro mnoho začínajících nadějí tohoto sportu.

Další zdroje:
http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/kralova_agility20071012.html
http://alik.idnes.cz/nenapadna-divka-z-devitky-porazila-se-svym-psem-cely-svet-pmk-/alik-alikoviny.asp?c=A071114_nenapa_al

Joomla templates by a4joomla