Ostřihom je magické město, středověké sídlo maďarských králů, poutní místo s majestátní bazilikou s antickými sloupy a nádherným mostem na přes široký Dunaj do slovenského Štúrova. Most z r.1895 je pojmenován Maria Valéria podle nejmladší dcery Františka Josefa. V roce 1944 byl zničen, obnoven kvůli vlažným maďarsko-slovenských vztahům až v roce 2001 z prostředků EU.

Závody měly na startce v large 113 týmů, z toho 53 v LA3 z Maďarska, Rakouska, Německa, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Finska a z naší země. V pátek zkoušky, v sobotu a v neděli každý den dva jumpy a dvakrát agility. Běhalo se na dvou parkurech, posuzoval rakouský rozhodčí Bernd Hüppe a švédský Nalle Jansson, který bude za měsíc posuzovat mistrovství světa. Místem byl Gran Camping na ostrově, vytvářeném ramenem Dunaje.

Děly se tam věci. Zaběhli jsme čistě ač uplichtěně s oblouky agility1 Bernda Hüppeho, dalo to v té konkurenci na 5.místo. Toto místo bylo vyhlašované, takže jsem to měl i s gratulací od Jaakka Suoknuuti, který běhal s nesmírným přehledem, na bedně byl často a tento běh vyhrál. Čistě jsme s Audim dali i Janssonův jumping2 a přineslo to 2.místo. Z české výpravy se dařilo Martině Vaškebové, která zaběhla dvakrát na druhém místě. Bylo to zážitek včetně 8hodinové cesty mezi lány kukuřice a slunečnice:-)

Další informace o závodech zde

Pár mých nafocených snímků zde

Joomla templates by a4joomla