Finové patří ke špičce v agility, stali se rovněž vítězi EO 2010 v družstvech large i small/medium. Jaakko a Janita měli tyto výsledky na European Open v Liberci: Jaakko: 2.místo jumping jednotlivců, 1.místo družstva (běžel v družstvu s Janitou) Janita: 4.místo agility jednotlivců, 1.místo družstva (běžela s Hitti a Omie).

Jejich styl je mi blízký, Jaakko málem vyhrál MS 2008, tehdy jsem si poprvé všiml, jak Zen vodí. Další připomínka byla na semináři s Anne Savioja, která účastníky učila "zfiňu", otočku, které říkají ve Finsku Jaakkova otočka neboli jaakkotus. Když jsem se dozvěděl, že s ním bude v Maďarsku seminář, byl jsem rozhodnut se zúčastit. Stala se ale neuvěřitelná věc, Eva Lačňáková a Karin Divišová je pozvaly do Čech, hledaly vhodné místo a tím se nakonec stalo naše zázemí v Havlovicích. A bylo velké štěstí, že se účastnila i Janita.

Janita systém vyvinula, jestli je něco, co mi jako hloubavě zaměřenému člověku v metodikách chybělo, pak je to syntéza jednotlivých technik, ucelený pohled na věc, kde stavebním kamenem je 30 technik. Snažili se nám předat opravdu maximum a bylo to nesmírně zajímavé, mě to posunulo dále. Díky díky.

Televizní reportáž ze semináře je zde
Moje fotky jsou zde

Joomla templates by a4joomla