Závody pořádané Agility klubem HK mají velkou tradici. Letos proběhly na důvěrně známých místech, kde jsme pořádali naše zimní OPSIOny. Jeden parkur v jezdecké hale, druhý na trávě před halou, na startce 147 závodníků, 68 v large.

Děkuji rozhodčí Lence Pánkové za poznání, že dokážu odvodit 3 běhy za den. A děkuji Jitce Novotné za opak, za poznání, co nám schází. Sobota vyšla. Běhali jsme v hale na parkúrech Lenky Pánkové. Byly rychlé s peprnými místy, které bylo třeba dobře vyřešit a dostat se do dobré pozice v další části, nechybělo „out“ vedení za překážkou, různá skočková vyšívání. V hale se mi běhá dobře, jsem rychlejší, Audi pohotověji zatáčí. Ranní agility jsem zaběhl s oběma psy s jednou chybou, u Audiho jsem začal dělat pozdě čelo a Audi korigoval skok, doběhl na 5.místě a Dejdy na 7.místě. Při krásné běhavé zkoušce LA3 Audi zavadil o laťku, Dejdy to dal čistě na 3.místě. Ohromný zážitek byl závěrečný sobotní jumping, na třetí skočce tupý úhel zpátky na čtvrtou, dvě skočky cik cak a trefit správnou díru ze dvou tunelů. Zvolil jsem jednoduché vedení na jednu ruku bez křížení, Audiho vytlačoval a pak přitahoval, zvládli jsme to, Audi to dal s postupovkou 5,2m/s a vyhrál s velkou 3s rezervou, druhá byla Lucka Součková se sestřenkou Anny. Dejdy působil v posledním běhu unaveně, při nedorozumění u tunelů jsem trať zkrátil.

V neděli jsme běhali na parkúrech Jitky Novotné venku na trávě. Pohyb je jiný, psi mají větší setrvačnost a parkury Jitky Novotné jsou postaveny tak, že pes má stále volbu z několika překážek a psovod musí být velmi pohotový. Moc to nešlo. V ranním agility jsem po diskvalifikaci Audiho dokonce povzbudil a trať dobíhal  šílený pes a totálně zmatený psovod. Vždy přímočarý Franta Horák to shrnul slovy, „takhle špatný běh jsem u tebe dlouho neviděl“. Měl pravdu.  S Dejdym jsme se do cíle dotloukli s chybou a odmítačkou. Zkouška LA3 měla velmi nepříjemná místa. Audi se disknul hned na startu, cukal se a pak zkusil běh odstartovat, nepřidal jsem se, opravný start již mimo soutěž byl v klidu a trať absolvovali čistě. S Dejdym jsem se diskl. Dvě diskvalifikace mi přinesl i překážkově úsporný jumping, parkur na 1/4 vykolíkované plochy. Tento běh skvěle zvládla Eliška Ulrychová a s maminkou Etenkou ho vyhrála. Další již závěrečný DIS jsem chytil u čtvrtého běhu, zkoušky LA3 s pěti zónovkami.

Závody byly zvláštní, zakusil jsem všechny příchutě agility a ke kuriozitám patří, že se v celkových součtech se umístil Audi před Dejdym.

Joomla templates by a4joomla