Chvalnovská pohodička jsou závody, na které Tomáš Glabazňa slovenský rozhodčí a delegát při FCI, zve do svého bydliště ve Chvalnově u Kroměříže jiné mezinárodní rozhodčí. Tentokrát to byl italský rozhodčí Paolo Meroni, který posuzoval MS v roce 2004 a český rozhodčí Antonín Grygar. Parkury otevřených běhů jsou tradičně pěkně vypečené, rozhodčí staví extra S, M a L. Na startce bylo kromě řady českých agilitních jmen i polské eso Magdalena Ziolkovska.

Podmínky ani tentokrát nebyly jednoduché, kromě technických parkurů proti 120 závodníkům stálo i deštivé a chladné počasí. Dařilo se Dejdymu, zaběhli jsme čistě sobotní agility i jumping a obsadili jsme v těchto bězích první místo a také první místo v sobotních součtech. Jump se běžel finálových způsobem, start z první pozice jsme zvládli. Audi startoval poprvé ve trojkách, ale přílišný rozdíl oproti ostatním parkúrům to nebyl, celý parkur se mi s ním v sobotu odvodit nepodařilo. V neděli se dostavilo méně deště, více zimy a únava, Dejdy zpomalil, ranní agility zaběhl s jednou laťkou, ze zkoušek jsem ho stáhl, protože působil unaveně. S Audim jsem doběhl první A3 zkoušku, nechal se protáhnout parkúrem na 5.místě, dolů šly 3 laťky, 2 rozhodně mým přičiněním a postupovka, kterou se utěšují majitelé rychlých psů, když nezaběhnou čistě, byla okolo 5,2m/s, ale na to se v agility nehraje. Do závěrečného nedělního jumpu, který rozhodl o megapoháru za Chvalnovského pohodáře jsme šli s Dejdym díky čistým běhům z dobré pozice, za námi byla Martina Klimešová, která se svými belgičankami držela druhé a třetí místo v průběžném pořadí. Parkur mi moc neseděl a to prostě závodník nesmí řešit, ani že existují nějaké součty. Stvořitel vesmíru mi to potřeboval vysvětlit a je to dobrá zkušenost. Rozhodlo jediné místo, v prostoru 2x2m jsem chytil chybu, dotek a odmítačku a součty vyhrála perfektně běhající Martina, v Chvalnově již podruhé.

Zakusil jsem závody pohledem závodníka se psem spolehlivým i adrenalinovým. Se všemi doběhy i se sérií disků. Se zážitky z čistých a poctivě odběhaných běhů i z okamžiků rychlé souhry, která nevydržela příliš dlouho. Jeden sport, různé agility či výsledky. A dostal jsem řadu lekcí, jak, co či zda vůbec v určitých podmínkách běžet.

Joomla templates by a4joomla