O tom, jakou roli hraje v agility sportovní štěstí, víme všichni. Můžete být připraveni, jak chcete, ale když není klika, výsledek není. Jak říká rozhodčí Tomáš Glabazňa, Stvořitel vesmíru nám byl nakloněn - jak jinak vysvětlit, že ze 6 běhů jsem přivezl domů 4 poháry a medaili, Dejdy byl na bedně ve všech bězích, které běžel a Audi turbo zaběhl čistě zkoušku. Byl to neobyčejně úspěšný závodní den. (video níže)

Závody se letos přesunuly do krásného prostředí ve Dvoře Králové, známe to tu důvěrně z táborů, které tu v létě pořádáme. Mistrovství kolií se koná pod záštitou Klub chovatelů kolií a šeltií jako součást běžných závodů, kolie a šeltie mají jumping navíc a vyhodnocuje se součet 3 běhů. Závody posuzoval Zdeněk Spolek a na mistrovství plemene nasadil mistrovské parkury, které závodníky nešetřily a přinášely diskvalifikace.

Úvodní jumping jsem běžel nejprve s Audim, podařilo se mi odvodit celý parkur, jedna moje poziční chybka, kdy Audi viděl pozdě skočku, znamenala laťku a 8.místo. U Dejdyho bylo vše pod kontrolou, šel po ideální dráze, povedlo se zkrátit krok ve stahovačce, dal čistý běh a bylo z toho druhé místo. Následovalo agility, Audi mi ulétl v jedné zatáčce do diskvalifikace, Dejdy zaběhl čistě, byl pečlivý na zónách, pěkně se mi běželo a bylo z toho opět druhé místo. Následovaly zkoušky. Audiho LA2 byla adrenalinová záležitost, rovinka skrz parkur s rovným tunelem a rozlišovačkou za ním se díky našemu mizernému odložení změnila ve freestylové ovládání na 20m, běh se podařilo klidnit na zónách a Audi mi odpustil chybu v nevýrazné navigaci tři překážky před koncem - zaběhl čistě s postupovkou 5,47m/s a zkoušku vyhrál. S Dejdym jsem zkoušku LA3 vynechal, čekal ho ještě jeden běh a 4 běhy za den dají psům zabrat.

Poslední speciální běh se řadil v opačném gardu podle průběžného pořadí. Kraťandy běžely nakonec, Dejdy šel z první pozice a závěrečný běh běžel jako poslední již skoro za šera. Tento systém je atraktivnější pro diváky, ale tlak na závodníky je veliký, to, že to někomu z této pozice nevyšlo jsem zažil v agility mockrát. Ustáli jsme to, zaběhli jsme to čistě, jsem rád, že jsme to dali, že mě Dejdy podržel. Dejdy se tak stal Mistrem republiky kolií 2009. Vicemistři jsou Darja Caletková s Fidem a Marek Beneš se Suki (Dejdyho dcerou). Děkuji oběma svým psím klukům za velký zážitek.


 

Joomla templates by a4joomla