Předloni jsem netušil, že někdy budu majitelem borderky, loni jsem byl v pořadatelské službě a letos s Audim na startce mezi 220 závodníky. Mistrovské běhy byly rozdělené na A1 a A2+3, podle kategorie v níž tým běhal v době přihlášení na tyto závody. Běhy družstev a speciální běhy byly společné. Běháme sice měsíc ve dvojkách, na druhou stranu jsme začali závodit před 3 měsíci a byla to tím pádem poslední příležitost na účast v A1 poli. Závody posuzoval Carl de Rouck z Belgie a Ronald Mouwen z Holandska. Carl de Rouck dělal rozhodčího rovněž na letošním mistrovství světa belgičáků. Ronald Mouwen je veterinář, zabývá se zátěží na jednotlivých překážkách. Laťky na parkuru B nechal zvednout na 65cm, což v přírodním terénu znamenalo občas 68. Záměr zpomalení a bezpečnost se u mladých psů minul účinkem, při stejné rychlosti měli mezi překážkami méně místa a více než obvykle padaly laťky, bořily se těžké bočnice a opravdu poprvé jsem viděl přeraženou 5cm laťku. Jediný parametr, na který jsme se zmohli, byla rekordní rychlost 5,907 v Tachyon Trophy 1, v agility mají význam jen čisté běhy, což předvedl Radek Hošta s Valim, dokázal dát v podobném čase famózní čistý běh a vyhrát!!! Na parkuru B jsme se trápili a to jsme běhali na našich domácích překážkách, které Sultánci na závody na tento parkur zapůjčili.

Na vedlejším parkuru A jsme dali naše nejlepší běhy, kukardu za čistý běh jsme nezískali. "Maminka E.T." tu zaběhla speciální závod na 3.místě. Nám se povedl běh agility družstev, Audi ho doběhl s jednou chybkou na laťce. Paradoxně se nám povedl v družstvu nejlépe a družstvo vyběhalo v tomto běhu 8.místo ze 49 týmů. V jumpu družstev jsme se však diskli. Družstvo „Turbo“ vzniklo poněkud náhodně. Irča Kochová si bohužel v Bratislavě bolestivě zranila lýtko, den před závody sotva chodila, závody však dokázala se všemi 4 psy přes bolest odběhat, dávat čisté běhy a bojovat o medailové pozice. Nechtěla běhat družstva a kazit to ostatním, pokud by se zranění zhoršilo. Audi je cokoli, jen ne spolehlivý pes do družstev, takže jsem čekal, kam mě přifaří. Kuriózně to náhodně dopadlo tak, že jsem byl v týmu s loňským mistrem republiky borderek Radkem Hoštou s Keanem a Martinem Gallem, který výborně běhá se Sárou. Na parkuru A nám vyšel také nedělní běh agility jednotlivců, volil jsem trošku drzé tréninkové vedení, v těsné otočce spadla laťka, výsledek 8.místo, 5,219 m/s (jediný nad 5m/s). Běh mám na videu níže. V celkových výsledcích jednotlivců A1 jsme skončili na 15.místě.

Svátkem agility bylo finále jednotlivců. Opět se ukázalo, jak je malá je mezírka mezi vítězstvím a prohrou a jak blízko byl Ivo Bartek+Dakota, kdy při čistém běhu smolně minuli cílovou překážku, Irena Kochová+Alfík, kdy spadla poslední laťka, Lucie Konečná, kterou jedna chyba dělila od titulu. Vše ustál a zaslouženým mistrem se stal Radovan Liška s Laky, druhé místo patřilo Katce Lerlové s Wayem a třetí Lucii Konečné s mladinkou Izzy.  Výsledky závodů zde

Joomla templates by a4joomla