Bylo mi připomenuto, že jsem dlouho neaktualizoval. To mě potěšilo. Jako chabou výmluvu použiju konstatování, že jsem trochu přetížen koncem roku a v organizaci závodů Opsion jsem právě přečkal nápor smrště přihlášek.
Závody v Horce nad Moravou jsou v krásné jezdecké hale v nádherném prostředí okolí Lovecké chaty. Listopadová Horka a prosincová byla plná protikladů. Výsledky listopadové nejsou na webu, ale matně vzpomínám, že jsme za dva dny nedali s Dejdym čistý běh a cenu za čtvrté místo ve zkoušce, které se zde vyhlašovalo, jsem si za tu mizerii nezasloužil, protože jsme měli tři chyby.
Prosincová byla jiná, byl jsem náramně spokojen ze dvou čistých běhů na nelehkých parkurech Ant.Diviše, byli jsme třetí v součtech. A druzí ve zkoušce, s chybou na áčku, protože jsem Dejdyho tlačil příliš dopředu. V čem byl mezi těmi dvěma závody rozdíl? V listopadu jsem běhal, co vyhovovalo mě. V prosinci jsem volil vedení, které vyhovuje psovi a které má rád, i když jsem tam viděl pro sebe "elegantnější" způsoby vedení. Dejdy mi to vrátil a rozuměli jsme si.
Trénuji se dvěma psy, samozřejmě více s mladíkem Audim než s Dejdym, který má zkušenosti. Jsou to rozdílné způsoby vedení, ale když se s tím nějak vypořádá psovod, v konečném důsledku to může být přínosem pro oba psy. Mám plno tréninkových dojmů a v hlavě zárodky článků o různých přístupech, o pohledu na tréninkové teorie a na teorie a teoretizování vůbec... atd. Snad se to tu časem objeví....

Joomla templates by a4joomla