5.11.2007

Audi už se otrkal, roste před očima a Dejdy s ním má nekonečnou trpělivost, zvláště, když se mu věší za krk nebo za uši. Ale jinak ho to baví a už zase jsou u nás k vidění honičky.

16.10.2007

Přidány informace o Audim, přidány fotky.

7.10.2007

Na naše závody KRAKATIT 004T, které jsme pořádali v Havlovicích, nás bylo o jednoho psího rodinného příslušníka více.
K naší smečce přibyl trikolorní borderák "Audi", oficiálně Auditor od Betlémské pastviny.

28.9.2007

Snoopyho podzimní pohár a Mistrovství republiky kolií v Dubenci se běhalo za pěkného lijáku na běhavých parkurech rozhodčí Jitky Novotné. S Dejdym jsme si rozuměli zaběhli jsme čistě Jumping i zkoušku, kde to dalo na 2.místo. V agility Dejdymu nevyšel náběh do slalomu. Získali jsme na Mistrovství republiky kolií v kategorii krátkosrstých kolií druhé místo a tedy dalšího vicemistra. Mistrem se stala Ivana Růžičková se Skipem, třetí byla Darja Caletková s Fidem.
Bylo to velmi příjemné setkání s majiteli kraťand a do Dubence se přijeli podívat i dva štěněcí Dejdyho potomci Rocky a Dejči.

22.9.2007

Závody ve Dvoře Králové, 3.místo Jumping, 2.místo zkouška LA3.

15-16.9.2007

Dejdy vicemistrem České republiky v agility v jednotlivcích za rok 2007 
Velké překvapení, vicemistrem České republiky v agility v tak ohromné konkurenci je kraťanda!!!!!!!
Mistrovství republiky se běhalo na dvou parkurech v Žamberku, parkury stavěly a posuzovaly finské rozhodčí. Po sobotním běhu jsem zaběhli 17.místo z 80 psů přihlášených do eLek. V neděli se startuje v opačném pořadí, nejlepší jdou nakonec a je to do poslední chvíle ohromné drama. Běh nám vyšel, rozuměli jsme si, rozlišovačka áčko – 2 díry tunelu, stahovačky i nepříjemná technická pasáž v rohu parkuru v ideální dráze a dynamice odpovídající našim max.možnostem. Když jsem si sedl, dozvěděl jsem se od komentátora, že jsem se v průběžných výsledcích posunul na první místo. Užíval jsem si to a počítal jsem, kolik minut se na výslunní udržíme, neboť po nás šly favorizované týmy a především závodníci, kterých si vážím a kteří jedou za 14 dní na mistrovství světa. První příčku jsme drželi neuvěřitelných 19 minut, pak prolétla parkurem čistě Dana Vítková a více nikdo, takže je to ohromné sportovní štěstí a my se stali letošními vicemistry. A co více, na třetím místě byla Irča Kochová a čtvrtou příčku další oddílový Sultánek Danča Valešová.
Z pěti běhů na MR jsme zaběhli s Dejdym čtyři čistě, moc si cením i 7.místa v CACAg. Nepovedl se mi jeden běh ve družstvech, který mě mrzí, neb Sultánky posunul na 6.místo a ostatní běželi opravdu pěkně.
Takže laťka „možného“ se pro kraťandy opět posunula a jsem rád, že jsem byl u toho.
Dejdy is Czech vicemaster in agility for 2007
The Republic mastership was organized in Zamberk and judged by judges from Finland. Competition in the Large category was huge - nominated 80 dogs. After the Saturday runs in individuals we took 17th place. To make the competition more dramatic the teams with best position started in last place on Sunday. After our clean run we took temporarily the first place and I measured and certainly fully enjoyed the time how long we were able to hold this position. The favoured teams nominated for the world mastership were prepating to start. But fortune smiled on us and only one team was able to finish the final run without mistake. Our result - 2nd place in republic agility mastership.
I consider it as an amazing success for us and for smooth collie as well.

Foto: Blanka Keprtová

24.8.2007

Štěňátka: ještě jsou volné 2 trikolorní fenky a 2 zlatí pejci  v chovatelské stanici Z Tau´Ri. Vzhledem k obvykle dlouhým čekacím dobám na štěňata je to pro zájemce pěkná příležitost. Otcem je můj pes Dejdy (Day Dream Krásná Louka),  který je českých a polským výstavním šampionem a běhá již třetím rokem agility v nejvyšší A3 kategorii. Mamkou je Čejný (Čarodějka Nirreterrit), fenka s naprosto bezprostředním chováním, nadšená aportérka s bystrou povahou. Štěňata vyrůstají ve stálém kontaktu s lidmi a mají výbornou socializaci.
Puppies are still available - 2 tricolour girls and 2 sable boys in Z Tau´Ri kennel. Regarding to normal "waiting" terms it's a good chance. The father is Dejdy (Day Dream Krásná Louka) - Czech and Polish show champion, he's also been running agility in the elite A3 category for 3 years. The mum is Čejný (Čarodějka Nirreterrit) with natural and easy manner behaviour, keen in retrieving. Puppies are growing up in the permanent contact with people and are very well socialized.

21.8.2007

Poslední dobou jsem přemýšlel, co dál. Bez šibala Harryho je tu opravdu smutno, vidím to i na Dejdym. Asi mají pravdu všichni, kdo tvrdí, že nejlepší terapie je nové štěně. Ať např.z vrhu po Dejdym (jsou vážně k světu a jsem moc rád, že se štěňata dostanou i k lidem, které dobře znám) nebo z "domovské" ch.s. Krásná Louka, kde jsem dostal opravdu velkorysou nabídku, které si velmi vážím. Představa zlatého pejska (moje oblíbená barva) by byla porovnávána s Harrym a neměl by to lehké. Je to krátká doba, Harryho štěněcí věk jsem si užíval loni, měl bych řadu očekávání a vše bych s tím konfrontoval. Dal jsem tedy na přemlouvání svých přátel, kteří mě zásobovali zprávami o narozených borderkách. Nechám věcem volný průběh a správnost rozhodnutí prověří čas. Jistě nejsem jediný, kdo bude mít doma dvě plemena.
Ve vztahu ke kraťandám se u mě nic nemění, je to srdeční záležitost, budu nadále sbírat informace pro web kratandy.cz a pokračovat ve všech dalších aktivitách.

17-18.8.2007

Závody agility O pohár Fitmin v Žamberku. Dařilo se všem Sultánkům, v kategoriích, kde měli své zástupce, skončili na bedně. Byly to moje první závody po letní pauze, s pocitem již splněných zkoušek jsem si běhal pro radost a experimentoval s vedením psa. Podařilo se nám s Dejdym také úspěch, vyhráli jsme sobotní zkoušku LA3 a radovali se z prvního místa.
Agility competition in Zamberk. All members of our agility team Sultanci were successful in their categories. That was my first competition after the summer relax. We won with Dejdy LA3 run.

11.8.2007

Přidal jsem na stránky krátké video o Harrym se sestřihem záběrů a snímků z archivu.
I added an video file about Harry created from my archive.
 

5.8.2007

Navštívili jsme štěňátka po Dejdym u Dany Zimové v chovatelské stanici Z Tau'Ri ve Slunečné u Nového Boru a u Ivany Horské v ch.s. Flying Ear v Martínkovicích u Broumova. Štěnátka  Z Tau'Ri budou brzy k odběru a jsou některá ještě volná.
We visited puppies (father Dejdy's) in Z Tau'Ri kennel and Flying Ear kennel. Puppies in Z Tau'Ri will be at age to follow their owners to their new home. Some puppies are not reserved yet.

3.8.2007

Mám velmi smutnou zprávu.
Dnes zemřel Harry.

Today Harry died.

22.7-27.7.2007

Ve Dvoře Králové jsme s Irčou Kochovou pořádali tábor agility. Sjelo se 25 účastníků s borderkami, kraťandami, foxíky, maliňáky a měli jsme tam i dlouhosrstku a výmaráka. Jako zpestření jsme měli ukázku moderních metod nácviku obran a stopování. Ivan Růžička nafotil tisíce neuvěřitelných fotografií, které se časem objeví na jeho stránkách.
We organized agility training camp with Irena Kochova in Dvur Kralove. 25 participants came with border collie, smooth collie, foxterier, malinois, rough collie and wiemaraner.

14.7-15.7.2007

Ve Valašském Meziříčí jsem se zúčastnil semináře agility s Annou Eifert, maďarskou reprezentantkou, která byla na loňském mistrovství světa v Basileji druhá. Seminář byl pro 10 lidí. Anna nás nešetřila, padali teplotní rekordy, ale my trénovali vedení psa, dokud to nebylo v pořádku. Pro mě opět nový pohled na parkur a Dejdy zvládal věci, které jsem nevěřil.

I joined agility seminar with Anna Eifert in Valasske Mezirici. Anna took the second place in the World Mastership in Basel last year.

11.7.2007

ŠTĚNÁTKA / PUPPIES  11.7 se z krytí Dejdyho a Čerynky (Čert Ví Proč Nirreterrit) narodilo 7 štěňátek: 1 zlatý kluk, 2 zlaté a 4 tricolorní holčičky. Další informace a fotky v sekci štěňátka.
Today 7 puppies were born to Čerynka and Dejdy A boy is sable. Girls 4 tricolor and two sable. More details in the puppy section

 

8.7-13.7.2007

Léto s Lassií: Byl jsem opět přizván jako výcvikář na tábor pro kolie a šeltie, který se tentokrát konal v Lounech. Tábor pořádala Eva Plíštilová.

Summer with Lassie: I was invited as a trainer to the training camp for collie and sheltie in Louny.

6.7.2007

 
Dnes jsme byli u Dany Zimové ve Slunečné u Nového Boru navštívit štěňátka po Dejd
ym a Čejný (Čarodějka Nirreterrit). Jsou jim 3 týdny a opravdu mě překvapilo, jak jsou čilá a aktivní. Hemží se, přelézají dřevěný předěl, pošťuchují se. Čejný je skvělá a trpělivá matka a kojení 10 štěňátek je pěkná mela o 8 volných "mlékovodů".
Video - Jak se krmí 10 štěňat
We visited 10 pupies after Dejdy and Čejný. They are very active and they rush to be first by their mum in the time of feeding.

16.6.2007

Závody Dubenec, po splnění obhajob A3 se nám závodí uvolněněji a pro radost. Jumping jsme zaběhli na 3.místě, zkoušku LA3 čistě na 2.místě (kdybychom již neměli hotovo, počítala by se do obhajob). Po náročné první polovině sezóny si dáme na chvíli od závodů pohov.
Agility competition in Dubenec, we took 3rd place in Jumping and 2nd in the LA3 test.

16.6.2007

ŠTĚNÁTKA / PUPPIES  Dnes mezi 16.15 a 20.40 hod se z krytí Dejdyho a Čejný (Čarodějka Nirreterrit) narodilo 10 štěňátek Kluci jsou 2 tricolorní a 3 zlatí, holky 4 tricolorní a jedna zlatá. Další informace a fotky v nově založené sekci štěňátka.
Today 10 puppies were born to Čejny and Dejdy between 16.15 and 20.40. Boys are 2 tricolor and 3 sable. Girls 4 tricolor and one sable. More details in the new puppy section

10.6.2007

Dvoudenní závody agility Rýzmburk. V sobotu se nám podařilo vyhrát zkoušku LA3. Mám z toho ohromnou radost. Zaběhli jsme ji čistě a znamená to obhajobu kategorie A3 na další rok a pro mě velké uvolnění. Obhajoby jsme stihli splnit za měsíc a půl. Dejdy běhal pěkně a pozorně, ze šesti víkendových běhů shodil jen jednu tyčku. K celkové bilanci patří i dvě čtvrtá místa (o desetinky sekundy ručně měřená).

Splnili jsme tím podmínky na A3Ch, symbolicky na místě, kde jsem poprvé viděl agility. Dejdy je první krátkosrstá kolie, která na titul dosáhla.

Weekend agility competition in Ryzmburk, CZ. On Saturday we won Agility3 test with a clean round. By completing the last missing test we have managed to defend A3 for the next year. And futhermore we have fulfilled the rules for the A3 Champion title.

1.6.2007

Čerynka (Čert Ví Proč Nirretrerrit) má rovněž sonograficky potvrzenou březost. Štěňátka se očekávají v ch.s. Flying Ear okolo 7.7.07
Štěňátka po Čejný (Čarodějka Nirreterrit) se očekávají v chovatelské stanici Z Tau´Ri okolo 18.6.07

31.5.2007

Kuriozita, nad kterou kroutím hlavou. Harry přetrhl řetízek, kterým ho vážu ke kolíku, když jdu běhat s Dejdym (látkové vodítko je schopen překousat). Za sebou má už dvě zlomené karabiny a jeden ohnutý kolík :-)

27.5.2007

Organizovali jsme s naším agility oddílem Sultánci závody ROZKOŠ2007 a na druhém parkuru se běhaly kvalifikační závody pro zájemce o reprezentaci, vše probíhalo na přehradě Rozkoš u České Skalice. Stálo při nás s Dejdym sportovní štěstí, v sobotu jsme zaběhli Agility na 1.místě a zkoušku LA3 na 3.místě, v neděli jsme byli první ve zkoušce LA3. Další kraťanda v závodech byla Ivana se Skipem, dařilo se jim a také si odvezli trofeje. Ivan Růžička nafotil nádherné fotky, jsou v sekci fotografie.

12.5.2007

Závody agility v Sezemicích, 2.místo v zkoušce LA3 u rozhodčí Lenky Pánkové, velká radost. Užili jsme si také Open, běželi jsme naplno, Dejdy skvěle reagoval. Neustál mi sprint po kladině, která byla předposlední překážkou (parkur byl na mírném svahu), "vykolejil se" a spadl. Raději jsem se dobrovolně disknul a znovu ho navedl, šel do toho se stejnou vervou. Je to sport, běhat opatrně na jistotu v konkurenci nelze, rozhodují desetinky sekundy.

8.5.2007

Dejdy kryl trikolorní fenku Čery (Čert ví proč Nirreterrit). Krytí poběhlo velmi pěkně. Kontakt na paní Horskou, majitelku Čery je na http://www.flyingear.wz.cz/. Držíme palce.

5.5.2007

Naše rodina vyrazila na dvě akce: Harry s Lenkou a Tomem vystavovali na Klubové výstavě v Řepči u Tábora, posuzovala paní Stella Clark z Velké Británie. Tom se trochu neplánovaně ujal předvádění Harryho a podle očitých svědků se snažil dobře. Získaná známka výborný2. Posudek Harryho, myslím, že sedí "...velmi hezký pes, kvalitní, potřebuje více tréninku, vyspěje v hezkého psa".
Dejdy byl se mnou na závodech v Rychnově nad Kněžnou. Vyšla nám zkouška LA3, vyhráli jsme ji.

1.5.2007

TopCup v Hradci Králové 5.místo z 20 ve zkoušce LA3, je to cenný výsledek v silně obsazeném závodě. Škoda shozené předposlední laťky, kterou měl Dejdy proti slunci. Posuzoval belgický rozhodčí Michel Liekens, který bude pískat mistrovství světa v Norsku. Na Open nám postavil doprostřed parkuru stůl, což bylo velké překvapení, protože se pár let tato překážka na závodech neobjevila.

29.4.2007

Závody ve Dvoře Králové - Agility 2.místo.

21.4.2007

S Harrym jsem vyrazil na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Výsledek výborný2.
Přidal jsem na web videa z tréninku agility s Dejdym a Harrym.

16.4.2007

Dejdy kryl trikolorní fenku Čejný (Čarodějka Nirreterrit). Oba si padli do oka, krytí proběhlo rychle. Kontakt na paní Zimovou, majitelku Čejný je na http://ztauri.ic.cz/  Držíme palce!

14.4.2007

S Harrym jsme absolvovali národní výstavu v Ostravě, výsledek V3. Pár fotek ve fotogalerii.

6.4.2007

Harry začal trénovat na vysokých skočkách. Přidal jsem pár fotek ze soustředění v Mimoni, kde jsme ladili na sezónu, která brzy vypukne.

4.3.2007

Pořádali jsme halové závody agility KRAKATIT003. Přijel i Skip s Ivanou a Ivanem Růžičkovými. Na technických parkurech si Skip i Dejdy sáhli na druhé místo. Pár fotek zde ve fotogalerii a Ivanova kompletní fotodokumentace na sultanci.cz

28.1.2007

Na našich halových závodech KRAKATIT002 jsme absolvovali první závody sezóny. Dařily se zkoušky LA3 - v sobotu 2.místo, v neděli 1.místo, v ostatních bězích občas něco spadlo, v sobotu hlavně celé bočnice, což je dle nových pravidel diskvalifikace. Jinak jsme si to užili, s Dejdym jsme si rozuměli a organizačně nám to také klapalo. Přes víkend byla sněhová nadílka, kopec k hale byl po akci pěkně ušlapaný, a tak organizátorská auta tahal nahoru traktor. Traktor jsem hrdinsky odmítl, protože jsem měl šroubovací hák v plně naloženém kufru, který bych musel vyložit, a rozhodl jsem se expresně nasadit řetězy. Ty se protočily a namotaly, a tak jsme strávili hoďku pod autem než se podařilo vše dát dohromady. Zlatý traktor! Přidal jsem pár fotek.

31.12.2006

Pro náš agility oddíl jsem počítal statistiku umístění jednotlivých členů v sezóně. Pro nás to za rok 2006 vypadá takto:
Na oficiální závodech agility jsme na stupních vítězů stáli s Dejdym 17x.
4x jsme byli první, 9x na druhém místě, 4x jsme byli třetí. Na čtvrtém místě jsme byli 4x a na pátém 5x.


Klub agility vyhodnotil soutěž Pes roku, ve které se počítá závodní úspěšnost v sezóně, sčítá se 10 nejlepších výsledků z Jumpingu a 10 výsledků Agility. V tabulce jsme se umístili s Dejdym na 24.místě ve společnosti opravdu hvězdných jmen. V soutěži bodovalo celkem 219 soutěžících.

Zveřejněny byly rovněž celorepublikové výsledky závodů IAL. V kategorii Maxi v jarním prvním kole jsme skončili na 3.místě, ve druhém kole na 11.místě a třetím kole na 2.místě.


Přidal jsem do fotogalerie několik fotek.

3.12.2006

Na závěr agiliťácké sezóny jsme se zúčastnili v Dubenci Perníčkového běhu a Tunelářského speciálu. Zaběhali jsme si v mikulášské čepici a bylo to fajn. Harry absolvoval první neoficiální štěněcí závody na 2.místě a Dejdy si odvezl medaili za vítězství v eLkách. Pár fotek ve fotogalerii.

26.11.2006

Přidány nové fotografie.

16.9-
17.9.2006

Mistrovství České republiky v agility Kladno.
Už jenom možnost účastnit se takové akce, na níž platí vstupní nominační kritéria, bylo něco, o čem se mi nedávno nesnilo. MR je to opravdu svátek agility, sešla se tam velká konkurence 170 závodníků z celé republiky, včetně naší repre, slovenských a italských zástupců a byly k vidění mimořádné výkony. Tratě stavěla finská rozhodčí Mia Laamanen a Švýcar Peter Kindle, kteří budou posuzovat MS v Basileji. Měli jsme pech ve družstvech, neběhali jsme bez chyby ani v jednotlivcích a skončili na 28. ze 70 přihlášených eLek a 9.místě ve družstvech. Nejblíž úspěchu jsme byli u CACAg, kdy jsme zaběhli čistě velmi technickou trať, ale malé zaváhání u tunelu, nás odsunulo na 11.místo.
V Kladně jsem umístění považoval za průměrné. Když ale nyní procházím výsledkovou listinu z MR a čtu jména závodníků, kteří se umístili za námi a s kým jsme měřili síly a uvědomím si, kolik lidí se na zapeklitých tratích "disklo" a do výsledků se nedostalo, je to vlastně úspěch.

9.9-
10.9.2006

Zlatá překážka Hradec Králové, největší východočeské závody na dvou parkurech, sešli se závodníci z Čech i Polska. Povedl se nám závod družstev, Sultánci (Faust, Bessy, Trixie a Dejdy) byli nejlepší z velkých psů a v celkově třetí. V ostatních bězích občas něco spadlo, takže z toho bylo 12.,14. a 19.místo z 58 eLek.

2.9.2006

Závody agility Vysoké Mýto - 2.místo open z 35 účastníků.

27.8.2006

Na sobotní speciální výstavě v Praze jsme získali s Dejdym V1 CAC a v neděli na klubové výstavě V1. Výsledek je velmi pěkný, posuzování bylo nekompromisní, rozhodčí Natalja Nekrošiené z Litvy a Dina Korna z Estonska.

12.8.2006

Harrymu bylo 5 měsíců, přezubuje a natahuje se mu čumák. Na výšku je víc než 3/4 Dejdyho, pohyb má ale štěněcí.
V autě se již nevejde za přední sedadla, kde dosud jezdil.
Přidány nové fotky
new photos

2.8.2006

Doplněny informace o Harrym / More info about Harry

8.7-15.7.2006

Ohlédnutí za Letním výcvikovým táborem pro kolie a šeltie "Léto s Lassií" 8-15.7.2006 v Žamberku s  fotografiemi Ivana Růžičky. Celý článek zde.

1.7.2006

Na závodech v Chlumci nad Cidlinou jsme s Dejdym zaběhli zkoušku LA3 čistě a skončili jsme na 3.místě. Tím jsme splnili obhajobu kategorie Agility 3.
Přidal jsem fotky

4.6.2006

Přidal jsem serii fotek domácích, fotek z výletu a fotky ze setkání Bayly, Tepy, Dejdyho a Harryho.

21.5.2006

Přidány fotky do fotogalerie

11.5.2006

Harry, Dejdy a Tepa (Helga Neitin Wellamo) se sešli na našem agiliťáckém plácku. Fotky ve fotogalerii.  Three smooth collies - Harry, Dejdy and Tepa (Helga Neitin Wellamo) met at the agility training, photos in Photo section.

8.5.2006

Závody agility Dubenec, open1 13.místo z 42, open2 14.místo, zkouška LA3 DIS.

5.5.2006


Závody agility Rychnov nad Kněžnou, jumping DIS, zkouška LA3 2.místo, open DIS.
 

1.5.2006

Závody agility Hradec Králové, DIS jumping, zkouška LA3 2.místo, open 4.místo z 34.

30.4.2006

Přidal jsem na stránky Harryho, nového člena naší smečky a doplnil jsem fotografie ve fotogalerii a krátké video. I added info about Harry and uploaded photos and an video.

29.4.2006

Závody agility Dvůr Králové nad Labem, 3.místo jumping, 4.místo open z 28 v kategorii LA (časový rozdíl 0,5s) . Zkouška LA3 se moc nepovedla, byl jsem nervozní, vše za námi padalo.

28.4.2006

Ve večerních hodinách se k naší rodině připojila další kraťanda. Je to Harry Krásná Louka kluk po Beauty KL a Oneway's Miraculix.  Another smooth collie joined us. Harry Krasna Louka came to our family
 

22.4-23.4.2006

Dvoudenní závody Soběslavská růže
Jihočeské závody Soběslavská růže byly v kalendáři na začátek sezóny v termínu, který mi vyhovoval a vyrazil jsem na jih a těšil jsem se, že uvidím někoho od kraťand, kteří na jihu Čech běhají. Sešli jsme se na závodech 3 kraťandy, Alfa s Ditou Ungerovou, Kendy s Gábinou Filipovou a my, což je početní unikát. Bylo tam také pole 120 startujících, z toho 64 přihlášených do LA včetně reprezentantů.

Běhalo se na dvou parkurech, posuzovali rozhodčí Ajglová a Grygar. Pro nás to byly první závody na trávě nebo spíše v bahýnku. V sobotu jsme se trápili, běhalo se mi křečovitě a každá chyba znamenala ve startovním poli posun dolů. Nicméně 6., 9. a 14.místo nebylo vůbec špatné v tak silné konkurenci a na technických parkurech, jak se později ukázalo.
Neděle byla náš velký den a tři čisté běhy bez chyby dávaly velké šance.  Bylo z toho 2. místo v agility, 2.místo ve zkoušce a 5.místo v jumpingu (postupovka 4,94m/s), což bylo naprosto senzační. Pr
o mě znamená, že jsme s Dejdym splnili  podmínky pro vstup do A3.

Na bedně jsem ten den byl celkem čtyřikrát, náš nedělní výkon dal i na nejlepší výsledek za součty za den a nakonec jsme vyhráli i součty  za oba dny. Takže Soběslavskou růži  v katogorii L vyhrála tentokrát východočeská kraťanda a já měl problém jak převést všechny ceny!! 

26.3.2006

V soutěži IAL na Hvězdě u Dubence jsme skončili druzí v kategorii Maxi a též druzí v L v neoficiálním agility open.

18.2-19.2.2006

Halové závody agility Kladno
Do Kladna jsem se přihlásil, abych zjistil po zimě, na čem máme pracovat a hlavně, abych viděl, jak běhá česká špička, neboť koncentrace zvučných jmen byla startovní listině nebývalá. Startovalo 100 závodníků, posuzovala pí.Ajglová a p.Grygar, běhalo se na koberci, což byl nezvyk.

Překvapili jsme sami sebe, v sobotu se nám podařil zaběhnout ideálně Open na 4.místě z 51 psů v LA, zkoušku LA2 na 5.místě z 19. Vrcholným dnem byla pro nás neděle, kdy velmi technický parkur p.Grygara ve zkoušce LA2 se mi podařilo zaběhnout bez chyby a zkoušku jsme
vyhráli.

Ostatní běhy: Jumpingy v sobotu 23.místo, neděle 22.místo, nedělní open 30.místo. Jakákoli chybka a zaváhání znamenaly v konkurenci posun ke dnu startovní listiny. Ale i to, že jsme se ani jednou neDISKli a skončili na 13.místě v celkových součtech za oba dny považuji za velký úspěch.
We took part in the weekend indoor agility competition in Kladno, CZ. It was not bad, we won LA2 test and took 4th place in Open.

11.2.2006

Na MVP Brno jsme získali CAC a res.CACIB.

7.2.2006

Dejdy se stal psem roku 2005 Klubu chovatelů kolií a sheltií Praha. Tato soutěž je vyhodnocena na základě absolvovaných výstav a počítá se umístění na těchto výstavách.
Dejdy became Dog of the year 2005 according to the criteria
of the Collie-Sheltie Club CZ, based on the dog shows results.
 

31.12.2005

Fotky ze silvestrovské vycházky, které se zúčastnilo 24 psů a 23 agiliťáků z okolních oddílů. Vše dobré v roce 2006! We set out to a walk the day before the New Year, number of participants: 24 dogs and 23 people.

22.12.2005

Pod stromeček nám přišel certifikát Polský šampion. We found Polish champion certificate in our mailbox - very nice Christmas gift.

11.12.2005

Přidáno video ze srazu krátkosrstých kolií v Hradci Králové. Added a video from smooth collies meeting in Hradec Kralove, CZ.

4.12.2005

Závody agility Dubenec - běhali jsme 2x zkoušky v hale. První zkouška LA2: DIS (jako většina rychlejších psů, je mi slabou útěchou, že nedoběhly ani žádné borderky a beardedky), druhá zkouška LA2: 1 chyba na zóně, 3.místo ze 17.

27.11.2005

Přidal jsem do článků ve Zkušenostech článek o agility (2) s krátkými videoukázkami.

1.10.2005

Závody agility Dvůr Králové. Jumping DIS, zkouška LA2 3.místo s 1chybou, Open 12.místo, nezadařil se náběh do slalomu.

28.9.2005

Klubové závody Agility Sultánci na domácí půdě: díky tomu, že naše výcvikářka běhala mimo pořadí: Jumping 1.místo, Open1 2.místo, Open2 2.místo. Výsledky zde

24.9.2005

Vyrazili jsme na mezinárodní výstavu do Wroclawi. Ovezli jsme si CWC, CACIB a BOB. Splnili jsme podmínky na získání polského šampiona.

17.9-18.9.2005

Máme za sebou největší východočeské závody Zlatou překážku, dvoudenní agility závody v Hradci Králové. Závodilo se na dvou parkurech, konkurence byla silná a z celé republiky. V kategorii LA bylo 54 psů.  V sobotu jsme zaběhli v této konkurenci Open na 9.místě s 1 chybou, čistě Jumping na 6.místě. Zkoušku LA2 čistě na 4.místě. V neděli: zkoušku LA2 jsme zkazili, Jumping jsme doběhli s 1 chybou na 9.místě, Open bez chyby na 8.místě.
Celkové součty za oba dny za Jumping a Open se vyhlašovaly v jednotlivých kategoriích, v naší kategorii LA2 jsme skončili v celkových součtech na 2.místě a získali jsme pohár!!  Ve výsledcích bez ohledu na kategorii bychom skončili na 4.místě, za naší výcvikářkou Irčou Kochovou a reprezentantkou Martinou Klimešovou!! (Martina Klimešová se o týden později účastnila Mistrovství světa v agility a v Openu ve Španělsku zaběhla 4.místo). Je to pro nás velký úspěch. Kompletní výsledky zde.
V sobotu jsme též zvedli své osobní rychlostní rekordy 4,31m/s v Openu, a 4,37m/s ve zkoušce LA2.

2.9.2005

Přidáno video z vody na přehradě Rozkoš

27.8.2005

Závody agility Vysoké Mýto, Sárovecký Fin cup. Povedla se nám důležitá zkouška LA2 bez chyby a bylo z toho 2.místo a pohárek!! Jumping 12.místo v konkurenci 32 psů, 2chyby 4,19m/s, v Open jsme se diskvalifikovali.  

8.8.2005

Vzali jsme s sebou Dejdyho na jazykový kurz, bydlel s námi v hotelovém pokoji a chodil s námi do hodiny. Bylo to úplně v pohodě.

30.7.2005

Závody agility Jaroměř. Jumping DIS, zkouška LA2 s 1 chybou na 5.místě, Open s 1 chybou 8.místo v konkurenci 37 psů.  Parkury byly pěkné, běhavé, potrápil nás užší slalom. Kompletní výsledky zde

20.7.2005

Vytvořil jsem mapu České republiky krátkosrstých kolií se zakreslením, jak jsou KK rozesety po vlasti

15.7.2005

Dejdy se stal oficiálně Českým šampionem.

10.7.2005

Přidal jsem do Zkušeností dva články.

5.7.2005

Závody agility Dubenec. První zkoušku v LA2 jsme zaběhli s 1 chybou na 5.místě. Podařil se nám konečně Open a docela nám vyšel, byl bez chyby a v konkurenci 40 psů jsme doběhli na 4.místě. Dost hustě pršelo a pěkně jsme se promáchali.

2.7.2005

MVP Brno dostali jsme CAC a CACIB.

11.6.2005

Závody agility O pohár Nového světa Dvůr Králové nad Labem. Zaběhli jsme zkoušku LA1 na 2.místě (viz video). Vážím si toho o to více, že zkouška, kterou postavil p.rozhodčí Spolek nebyla jednoduchá. Jumping jsme doběhli na 10.místě z 31.

3.6.2005

Přidáno video z Euro Dog Show v rakouském Tullnu / I added my video from Euro Dog Show in Tulln, Austria

28.5-29.5.2005

Dvoudenní závody agility Sultán Cup v domácím prostředí. Zaběhli jsme zkoušky LA1 oba dny, v sobotu na 2.místě z 23, v neděli na 4.místě z 22lidí, doběhli jsme i Jumping v sobotu 15.místo ze 40, v neděli jsme obsadili 23.místo z 41. V neděli v největším parnu jsme překročili osobní rekord v postupovce 4,25m/s při zkoušce LA1!!

21.5.2005

Přidán článek o výbavě do zkušeností, tipy na šikovné věci, které se mi osvědčily

21.5.2005

MVP Litoměřice dostali jsme CAC a CACIB. Dejdy splnil podmínky na udělení Českého šampiona.

14.5.2005

Na našich druhých závodech agility v Sezemicích jsme zaběhli zkoušku LA1 a skončili na 3.místě.

7.5.2005

Rodokmenovník - rodokmeny českých krátkosrstých kolií a importovaných psů databázovou formou

16.4.2005

Za přeháněk a bláta jsme skládali s Dejdym zkoušku ZOP (zk.ovladatelnosti psa dle řádu KJ). Dopadlo to a na výbornou.

12.4.2005

Přidal jsem zkrácené video ze Žamberka do sekce Video

9.4.2005

Zúčastnili jsme se Srazu krátkosrstých kolií v Žamberku
3.4.2005 okolo 20h
Ve věku 9,5 roku nám zemřel Jerry, zřejmě na srdeční selhání. Odpoledne normálně pobíhal, ale spíše se vyhříval na sluníčku. Cestou domů do schodů v půli cesty zavrávoral a položil se přes dva schody. Pomohli jsme mu nahoru, ležel, zhluboka oddychoval, smutně na nás koukal a po pár minutách vydechl naposledy...
 
Joomla templates by a4joomla