V sobotu jsme zajeli do Lysé potrénovat u Kristýny přesné kontaktní běhání, které potřebuje Bajty. Sjela se tam partička známých, bylo tam fajn a dokonce šance vidět Velkou Pardubickou.

Na nedělní závody v Blešně u Hradce Králové vyšlo skvěle počasí, posuzovala Slávka Podmolová, pořadatelům se závody zcela zaplnily a převahu měla tradičně kategorie large. Prohlídky jumpingu jsme chodili na dvě skupiny, měl jsem na startu Bajty a Audiho. Začátek to vypadal na zajímavé vyšívání. Ale asi byly nějaké erupce. Po odběhnutí 2 psů se zjistilo, že pořadatelé dali dvojku z druhé strany.

A tak všech šedesát largů naběhlo tentokrát dohromady a snažilo se přiblížit k těch 3 překážkám na dodatečnou prohlídku. Vznikla rovná linie, u kompaktní Bajty měla řešení. Audík potřeboval rozkmitat, aby se tam vešel, řešení jsem našel netradičně v rear crossech už od startu, sťuknul ale na dalším těsnějším místě. Ve zkouškách bylo strmé áčko, vrcholek o 10cm nad předepsanými 170cm, tedy nešťastná situace pro sbíhače, kteří cvičí na standardním áčku a psům to nemohlo vycházet. V A3 vedla od startu rovná linie pod úhlem 45st na přední roh áčka, opět úkol psa rozkmitat a dráhu mu prodloužit. Audimu jsem předstíral, že dvojka bude jiná překážka, po V-setu mě nechal za sebou a hned se srovnal zpět, dopadl naštěstí před áčko a na předních se otočit do dobrého úhlu. Ne všichni měli to štěstí a majitelům, kterým psíci na áčku upadli a z áčka slítli (shodou okolností psík veterinářky a psík lékárnice), byla udělena výstraha, že budou příště za špatné vedení zastřeleni.

Jen krátce můj pohled. Necítím se, že bych v té situaci byl lepší. Chybu může udělat opravdu každý. U rozhodčí jsem běhal spoustu krásných parkúrů a být to o metr posunuté, tak se všichni plácáme po zádech, jak to bylo fajn. A s úctou vzpomínám na pedantskou rozhodčí Gabi Steppan, které jsme loni servisovali parkur, jak bazírovala, aby bylo vše měkké, bezpečné. A když letos ve Strážnici na její trati podmetla fenka psovodku ze strany, kde to fakt nikdo nečekal, nějak si to brala jako svoji chybu a dva dny se jí omlouvala:-)

Joomla templates by a4joomla