Perfektně organizované mistrovství, které organizačně jistila Martina Vaškebová a jejích brněnský klub s dobrovolníky z Prahy, Ostravy a dalších koutů, bylo třídenní za účasti 210 borderek, běhalo se na 2 parkúrech a posuzovali Antonín Grygar, Antonín Diviš a Hans Fried z Rakouska. Na startce byla mistryně světa Lisa Frick, české hvězdy, výpravy z Polska, Slovinska, Slovenska a  Rakouska.

Zaběhli jsme soustředěně běh Power and Speed, bylo to čistě jak s Audim, tak s Bajty. V běhu startovalo 100 týmů, Audi běh vyhrál, Bajty byla šestá. Naopak neběhalo se nám dobře na zadním jumpingovém parkúru, kde byl vlnitější terén, no a hlavně skočky s malými křídly, které se leskly. Na agilitním parkúru se nám skvěle s Audim povedl také kvalifikační běh na finále speciálního závodu, trať Tondy Diviše měla spoustu záludností, ale zvládl jsem to odřídit v tempu a Audi neudělal chybu ani krok vedle. Byl z toho čistý běh a první místo.

Rozjel se i náš tým Kokopsi s Audim, Bajty a Bertíkem a Tepíkem Irči Kochové. Střídání vlastních psů za sebou je tedy náročnější, ale po agilitním kole jsme byli na 5.místě z 48 družstev, podržely to čisté běhy Bertíka a Tepíka, Bajty se diskla. Mohlo to být lepší, chytil jsem trestné s Audim u slalomu, při marné snaze cosi bezpečně ošetřit, no, na tohle není psík zvyklý, zbytečně jsem blokoval, Audi hlavně potřebuje přímočarost a dobrý rozhled. Ve finále družstev Bajty doběhla s chybami, Audi i Bertík čistě, takže jsme skončili na 5.místě i v celkových výsledcích.

Bylo to dobré, díky pořadatelům za skvělou akci.

Joomla templates by a4joomla