Výborně zajištěné kvalifikační závody na umělé trávě na městském stadionu v Děčíně pořádal tým pod vedením Jakuba Štýbra, posuzovala Veronika Herendy a Tamas Tráj z Maďarska. Parkúry byly technické, ale běhalo se mi moc dobře. Na parkúry jsem měl řešení, občas něco nevyšlo na 100%. Již v prvním běhu Audi zaběhl nejrychlejší čas a Bajty vedená prakticky stejným způsobem překvapivě třetí nejrychlejší čas. Počítají se jen čisté běhy a ten dal Audík. Skončili jsme na 2.místě mezi Radkem Liškou s Oressem a Terkou Královou s Nice a něco posbírali.

Parkúry byly plné "outů" a hlavní práce bylo rovnat úhly a psa směřovat, aby zaměřoval správnou následující překážku. Tratě byly dynamické, rozhýbaly psa i psovoda. A jako lahůdka byl rozhodně finálový běh od Alice Glöcknerové, která vymyslela opravdu provokativní trať.

Při sledování běhů a vcítění se do týmů, které tratě decimovaly, jsem si vzpomněl na všechny své trable a zoufalství, které určité období provázelo. Nebyl jsem dostatečně talentovaný psovod, abych řešil agility pravou mozkovou hemisférou, tedy v té rychlosti dokázal "cítit", kde být. Pro muže je přirozenější levá hemisféra, tedy logika, organizovanost, prvky, pravidla. To věci zjednodušuje a psi na to slyší :-) Video je také poděkování - Janitě Leinonen a Jaakku Suoknuuti, jejichž styl běhám a lidem, s nimiž společně trénuji.

Joomla templates by a4joomla