1.místo v jumpingu jednotlivců v takové konkurenci mezi slavnými jmény!!
K vítězství na EO2011 v Rakousku přidal Audi další vítězný běh!!

Ale pěkně popořádku...

Dějištěm největší evropské akce, které se účastnilo 744 závodníků, bylo městečko Tászár na jihu Maďarska u chorvatských hranic, které se na pár dní stalo středobodem mezinárodního agility. Do maďarských plání mezi lány kukuřice a slunečnice dorazili též Američané, Kanaďané, Argentinci, Brazilci, Japonci a závodníci z Venezuely.

Sjeli jsme se po vlastní ose ve čtvrtek, absolvovali jsme opravdu důkladnou veterinární prohlídku a krátký trénink na vyzkoušení překážek Smart99. Náš tým vedla Míša Bakrlíková, Martina Vaškebová a Petr Dostál, vypomáhal Honza Smoček, vše klapalo, bylo to fajn.

Pátek byl ve znamení běhů družstev, sobota běhů jednotlivců a vše je podřízeno snaze kvalifikovat se v těchto dnech do finálových běhů, které probíhají v neděli. Kvalifikační dny je EO továrna na běhy, na 4 plochách proběhnou ráno prohlídky parkúrů a pak se do večera běhá a generují se výsledky. Finále je opravdový svátek, má to diváckou kulisu i atmosféru, běží online přenos pro fanoušky doma.

V běhu družstev jsem byl členem neobvykle pánského družstva Czech Large Blue spolu s Romanem Linkou s Coudym, Carlem Magnolim s Didi a Radovanem Liškou s Orym. Za Čechy v konkurenci 96 družstev do finále large postoupily z 15.místa holky z Czech Large White: Eva Kočnarová+Lety, Radka Mokrišová+Zouí, Olga Edrová+Ven, Anna Pospíšilová+Jade. Běhy družstev small/medium vyhrála naše medíková esa Martina Magnoli Klimešová+Kiki, Radka Mokrišová+Easy, Petra Hamšíková+Lara a Nikol Schovancová+Kejsi. Do finále se kvalifikovalo z 6.místa i smallíkové družstvo Martina Konečná+Inch, Radka Mokrišová+Kiri, Honza Smoček+Grima a Zuzka Svobodová+Eny.

Sobota a běhy jednotlivců byl můj velký den. Prohlíželi jsme parkúry opět ráno a běhali v průběhu dne. Agility Rolli Schiltze bylo plné zavřených skoček, často byla v zorném poli překážka, která se nešla, ale měl spoustu originálních pasáží. Běh mi nevyšel, ale senzačně ho napálil Radovan Liška s Orym a jeho čas nikdo nepřekonal. K tomu přibylo dvoje zlato v agility a jumpingu medium v podání superhvězdy Martiny Magnoli Klimešové+Kiki.

Jumping Veroniky Herendy byl velmi rychlý. Trať jsem si moc důkladně nenachodil, měl jsem ráno za prioritu agility, které se běželo dříve, ale měl jsem dvě varianty a rozhodnutí odložil. Po chvíli relaxu po doběhu agility jsem začal řešit jumping a představovat si trať a svůj pohyb. Audiho připravuji brzy, potřebuje to a mě to také dělá dobře. Je to už rituál, vyčistí se hlava, zmizí napětí, napojím se na psa a odněkud se vykřeše pocit absolutní důvěry, který pomáhá dotahovat pohyby, být plný „sebevědomé přesvědčivé“ energie. Vše je pak hrozně snadné.

 

Jumping byl jeden z nezapomenutelných běhů, mám to všechno před očima. Nevím, kdo to za mě běžel, dělo se to samo, ale bylo to fakt skvělé.  U blind crossu, kde jsem si nebyl jistý, zda se tam včas dostanu, ale prostě šel jsem do toho a věřil tomu, jsem měl fůru času a mohl jemnil pohyby, Audi si to užíval, odskákal všechny těžké úhly, nechal se posílat velmi daleko a já získával čas se poměrně nenuceně dostávat do pozic v dalších pasážích. Strávili jsme tam 29,87 sekundy, po doběhu emoce, spousta lidí kolem mě a velká radost. Byl to nejrychlejší čas, ale běhalo se ještě dalších pár hodin. Občas jsme to kontrolovali na velkých obrazovkách ve stanu. Nakonec to tak i zůstalo, druhý Matt Goodliffe+Quincy zaběhl 30,69, ostatní byli 31 a výše. Takže dvě zlata pro Českou republiku v large – Ory a Audi a k tomu hvězdná Martina v medících.

Neděle, to byly finálové běhy. Nejprve družstva, které se běhají jako štafeta. Smallíkům ani našim zlatým medíkům to čistě nevyšlo. Strašně blízko bylo k medaili i družstvo large, chybělo málo. V jednotlivcích small obhájil loňské vítězství Tobias Wüst + Peanut, v medících v adrenalinových bězích brala Martina s Kiki druhé místo za Silvií Trkman. Na finále jednotlivců large nám přišel po tropických dnech avizovaný déšť a bouřka. Ne že by se to hodilo, ale podmínky byly i horší, v Rakousku jsem běžel finále v dešti potmě. Finále bylo trochu smolné, Audi zavadil o bočnici třetí překážky, takže jsme doběhli s chybou na 17.místě, Radovan s Orym uklouzl a sklepl laťku, Evě Kočnarové s Lety nevyšel jinak krásný běh. Za Českou republiku nejlepší výsledek udělal Honza Smoček s Pipinem 10.místo, Roman Linka s Coudym 22.místo. Běh vyhrála Jenny Damm +Lilli.

 

European Open bylo náročné, teploty vysoké, ale tyhle závody mě dobíjejí. Fyzickou únavu střídá nadšení z nádherného agility, inspirace a motivace do další práce. Bylo to také místo, kde se tomhle individuální sportu zrodí tým pod jednou vlajkou. Bylo to fajn, díky realizačnímu týmu Míša Bakrlíková, Martina Vaškebová a Petr Dostál za péči, za všechny informace a podporu. Díky Evče Kočnarové z východočeské sekce za předlouhou spolujízdu. A Audimu za to, že je právě takový jaký je!!

Web EO2014: http://www.eo2014hungary.com/
Vzpomínka na naše vítězství v roce 2011

Joomla templates by a4joomla