V pěkném prostředí v Blešně pořádal hradecký oddíl své podzimní závody. Při příjezdu mrazík zabarvil trávník tak, že vypadal jak kluziště před příjezdem rolby, ale oteplilo se a nastal jeden z těch nádherných slunečních dnů. Parkury posuzovala Veronika Vostrá. Odvodil jsem jumping i agility s laťkou, náplastí budiž svižné časy (agility 5,79m/s) a přivolávačka přes tři překážky.

 

Mudrování o MS, 6-9.10.2011, Lievin (F)

Víkend jsme strávili na tréninku. Byl to víkend, kdy se děly věci. Josef Váňa prostě opět dokázal vyhrát Velkou pardubickou, dotahoval ze zadních pozic, na Taxisu šel jeho kůň při kolizi do kolen, ale ustáli to. Věřím, že kromě talentu, píle a připravenosti je prostě potřeba faktor štěstí. Na svět se dá nazírat v pravděpodobnostech, o tom je kvantová fyzika.

Pravděpodobnost, že dvě české reprezentantky - Martinu Klimešovou a Terezu Královou zastaví na cestě k triumfu na mistrovství světa spadlý poslední segment dálky, je mizivá, ale nastalo to a je to strašná škoda. Ty výkony byly prostě nádherné. Naprosto nepravděpodobné je, že by na MS někdo běžel bez prohlídky. Stalo se to Nikol Schovancové díky admin.chybě. Agility je velká hra, české large družstvo zaběhlo bronz a mistrem světa v jednotlivcích large se stal Holanďan Roy Fontejn z 16.místa. Vicemistrem světa large je Tuulia Liuhto z Finska. Tuulia má Audiho a Oluščinu dcerku Fizz (oficiálně Absinth Czech Fan). Ve finském týmu byla i Marianne Karjalainen s Träp, Audiho nápadnicí.

Velká škola vidění dráhy, pohybu psovoda je tohle srovnávací video Michala Vokrouhlíka http://www.youtube.com/watch?v=SCcB8lPOtjI. Další informace o akci jsou na http://www.agilityworldchampionshiplievin2011.fr.

 


Video

Janita Leinonen a Fu (Against All Odds Czech Fan) - ze štěněcího tréninku ve Finsku. Fu je dcerka Audiho a Oly a radostné zvuky při pobíhání mezi překážkami evidentně podědila :-)

Joomla templates by a4joomla