Audi a Bajty           Foto: Eliška Ulrychová

Nejprestižnější domácí akce probíhala na dvou parkurech v Žamberku. Posuzoval holandský rozhodčí Ton van der Laar, kterého známe z loňských kvalifikaček a lucemburský Rolli Schiltz, kterého jsme potkali na loňském Border Collie Classic v Maďarsku. Zahraniční rozhodčí doplňoval Zdeněk Spolek a Jiřina Máčková. Program začínal v pátek během CACIAg a byl naprosto pohodový a rozložení do tří dnů organizaci pomohlo. Páteční CACIAg Tona van der Laara byl zvláštní, snad kvůli mokrému koutu byl postaven na půlce parkuru jako technická nudle 10x40m. Nedoběhli jsme, opravil jsem houpačku, která byla o něco lehčí - a jak je v Čechách zvykem, opravil jsem a vyklidil prostor. Na parkuru stejného rozhodčího jsem se chytil v sobotním agility družstev. Družstvo Kokoko jsme stejně jako loni složili s Hankou Koníčkovou, Irenou Kochovou a Evou Neumannovou. Jumping jednotlivců postavil Zdeněk Spolek, parkur jsem si fakt užil, byla to vyšívaná, ale šlapalo to, spadla nám laťka a s nejrychlejším časem to bylo na 14.místo. Nedělní parkury nám připravil Rolli Schiltz, mimochodem náramný sympaťák, na které je vidět, že je aktivním závodníkem a k závodníkům má vztah. Nachytal mě v jumpu družstev na předposlední překážce. Finálový agility parkur jednotlivců byla obvodová trať 40m tam 40m zpět, s místy, kde bylo třeba se cpát dopředu. Odvodil jsem za cenu chyb, sic o 3s lepší čas než ostatní díky rozjetému psovi, leč počítají se nejprve chyby a pak čas, že. Celkově to dalo v jednotlivcích na 17.místo.

Odvážím si hodně domácích úkolů. Na tratích jsem použil řadu finských prvků včetně Janitiných pěstiček. Každý pohyb má u nich jméno a provádí se podle ideální šablony. Analýza. Syntéza. A jejich start na našich závodech, ti skvěle připravení psi a totální jistota vedení...


Rozhodčí                                                                     Audi a synek Dotík

Z výsledků large - vyhráli tři bezchybní.  Mistrem je s přehledem Tereza Králová s Nice, druhá Bára Lerlová se zkušeným Gondorem Honzy Smočka a třetí Eva Komínková s kraťandou Zairou. V družstvech je mistrem družstvo Horní Suchá (Martin Uřičař, Adrina Slezáková, Miroslav Voříšek, Kateřina Džumanová), před Anti repre (Martina Wasserbauerová, Tonda Diviš, Bára Lerlová a Radana Růžičková) a družstvem LVT Cvikov (Aneta Štěrbová, Bára Lerlová, Nikol Horáková a Marek Beneš). Marek startoval s kraťandou - Dejdyho dcerkou Asukou.

Moje fotky jsou zde

Joomla templates by a4joomla