"Nedovolte udělat psovi chybu. Běh se povede, pokud se to povede vám, psovi a dá-li Bůh. Pes může shodit, do jeho hlavy nevidíte, do své hlavy ano. K čemu vám jsou dobré pasáže, pokud to neodvodíte do konce“. Michail Kirrilov (Михаил Кириллов) má pravdu.

Lenka Pánková, která vede letošní kvalifikaci, přivedla na kvalifikační závody rakouské rozhodčí, kterými byli Otto Frühwirth a Hans Fried. Nechala se také inspirovat rakouským bodovým systémem, který je velmi osvědčený. Otto Frühwirth bude posuzovat European Open (proběhne v Rakousku). Tratě byly velmi moderní, nepříjemná zahájení, hodně techniky v plné rychlosti, náběhy, balet mezi skočkami se spiny a outy a úseky, kde prostě jediné správné řešení bylo nabrat psa za záda a mazat. Výhodu měli atletičtí psovodi s rozumnými psy, psům se nedalo moc pomáhat, psovod měl dost práce s vedením. Sobota vzala hodně síly, propršel celý den, blátivý povrch byl nestabilní pro psy i psovody, s mokrou srstí psi vážili více, největší oraniště se opravovala pískem a brněnský areál dostal pořádně zabrat všude – tam kde se běhalo i tam, kde se jen chodilo. Kouzelné místo bylo v kantýně u roztopených kamen. Každý den se běhal jeden jumping a dva běhy agility, jumping oddělené tratě a agility společné pro všechny tratě. Z pohledu large byly jumpy pro S a M velmi adrenalinové, nestačilo poklusávat vedle psa, jak to bývá na společných prostorných tratích.

V těch dvou dnech jsem zažil spoustu věcí. Šílený jump s francií za rovným tunelem (s laťkami a rekordní postupovkou závodů), disk na předposlední překážce, běh s pomocí vyšší moci, řadu dobrých pasáží i míst, kde jsme se vytloukli. Agility je o společném výkonu tady a teď. Běhali jsme rychle, ne vždy přesně. Jsem rád za body.

Autor videa Michal Vokrouhlík:

Joomla templates by a4joomla