Auditor od Betlémské pastviny
border collie
tricolor

Narozen / Born: 17.8.2007
CEA DNA Normal, MDR1 Normal, TNS Normal, PRA neg.
DKK (HD) 1/1 (úhlení 105/105)

bonitační kód: lvmbapbsnnaL1W2

Chovatel / Breeder: Martin Ulrych
Chovatelská stanice / Kennel: od Betlémské pastviny

Číslo čipu / Chip No: 203096100110802
Číslo v plemenné knize
/ ID No: CMKU/BOC/2246/07

Zkoušky / Exams:
ZVOP, Agility A1, A2, A3
CACIAg

   

 

O Audim

Audi se narodil jako první z 10 sourozenců, z nichž bylo 8 pejsků. Vybírání nebylo jednoduché, měl jsem možnost vybírat jako první a chovatelé s námi měli velkou trpělivost. Za oficiální jméno jsem zodpovědný, znělo mi to s názvem ch.s. odlehčeně a skoro jako pracovní zařazení. Audiho mamku E.T. jsem dobře znal a také její talent pro agility, byl jsem očitým svědkem řady jejích běhů i toho s rychlostí 6,37m/s. Teprve později jsem si uvědomil, kolik má Audi také slavných bratránků a sestřenic. S výběrem vrhu i štěněte mi moc pomohla Irena Kochová, hodně zafungovala náhoda, čtveřice pejsků byla s podobným naturelem a Audiho jsem vybral nikoli jako nejakčnějšího, ale pro jeho kontaktnost a štěněcí ochotu spolupracovat.

Audi je temperamentní a podnikavý a je jisté, že podědil zápal pro agility. A protože vše dělá fakt s maximálním nasazením, moudrá matka příroda ho vybavila dlouhým jazykem, aby se dal chladit, sportovní postavou a dlouhýma nohama. Audi miluje pohyb, venku je stále v pohybu a i krátká procházka je důvodem k naběhání kilometrů okolo mě, ke všem zajímavým místům a zpět, jen tak, s bezstarostným výrazem, pro radost. Audi je velmi kontaktní, usilovný a k sobě tvrdý. Do činností, kterými je zaujat, dává vše.

Téma Audi a agility je téma na samostatnou kapitolu zde. Jeho přístup k agility je skvělý, běh si užívá, dává do něj vše a nasazení má veliké. Svoje první závody absolvoval v březnu 2009, v dubnu splnil podmínky pro přestup do A2 a v březnu 2010 do A3. V červenci 2010 byl součástí reprezentačního výběru na European Open. Na mistrovství republiky v září 2010 získal titul CACIAg. V roce 2011 se kvalifikoval na European Open a v Bad Hall v Rakousku, kde zaběhl na 1.místě agility v konkurenci 339 týmů z 30 zemí. Ve finále EO zaběhl druhý nejrychlejší čas. V roce 2012 na European Open v Kristianstad ve Švédsku zaběhl nejlepší čas a třetí nejlepší čas. Na základě zkušeností mohu říci, že patří mezi nejrychlejší psy i v evropském měřítku.

Audi složil v červenci 2008 zkoušku vloh ovčáckého psa a v březnu 2009 byl uchovněn.V únoru 2011 se mu narodili potomci - 5 holek a 3 kluci, vrh A Czech Fan, mamkou je mistyně republiky Ola Miveko. O štěňátka se skvělou péčí byl velký zájem a své domovy mají i ve Finsku, Polsku a na Slovensku. V listopadu 2011 se mu narodili potomci ve Finsku - 3 fenky a 3 psy, mamkou je finská účastnice mistrovství světa "Träp" Saunajakkon Strawberryfield. 

V roce 2012 na European Open ve Švédsku zaběhl nejrychlejší a 3.nejrychlejší běh. Na podzim 2012 vyhrál na mistrovství republiky v Liberci běh agility a na stupních vítězů stál se Silvií Trkman. V serii kvalifikačních závodů v roce 2013 v 6 bězích z 12 měl nejlepší čas a na MR 2013 v Sázavě získal titul res.CACIAg. V září 2013 se mu narodilo 9 potomků v Polsku, mamkou je Alda Eldest Slovakia. 

V lednu 2014 se mu narodili 5 potomků v Polsku s fenkou Candy Kratěnov. Na jaře 2014 splnil podmínky a získal titul A3 Champion. Kvalifikoval se na European Open v Maďarsku, kde zvítězil v 7 letech v jumpingu jednotlivců v konkurenci 379 týmů. Na mistrovství republiky 2014 v Liberci získal 2.místo v jumpingu jednotlivců. V květnu 2014 se narodilo 6 štěňátek z opakovaného spojení s Olou Miveko a z vrhu B Czech Fan mám jeho dcerku Turi (Born To Run Czech Fan).

Na mistrovství border collií 2015 získal titul vicemistra ve družstvech a na mistrovství republiky 2015 v Liberci vyběhal 3.místo v jednotlivcích a stal se 2.vicemistrem republiky.

Je jisté, že Audi předává dlouhé nohy, tělesnou pružnost a spolehlivě přetlouká bílou barvu z matčiny strany. A také co je pro sport se psy důležité a co se hledá. Zápal, drive, nadšení. Se psy, které to baví, sami chtějí, mají silnou vnitřní motivaci, užívají si naplno cokoli, co s vámi dělají, je jednoduchá práce, pokud má psovod trpělivost a jasná srozumitelná kritéria.


Joomla templates by a4joomla