Vytisknout
Zobrazeno: 9167

Moje tréninkové metody nejlépe charakterizují rychlí, šťastní a zdraví psi, těsné otočky a samozřejmě sbíhané zóny.
Mnoho lidí mi posílá maily a ptá se, proč nenapíšu knihu…  Zde je odpověď: protože dokážu říci vše, co si myslím, že je důležité pro úspěch v agility, v 10 odstavcích.

1. vybudujte se svým psem pevný vztah plný důvěry

2. příslušná kondice vašeho psa:  minimum mých psů je 2 hodiny denně běhání bez vodítka v lese+ jednou týdně celodenní výlet do hor

3. naučte psa různé kousky (triky) – tolik, kolik dokážete vymyslet: naučí vás,  jak psa něco naučit, psa naučí, jak se učit a rovněž naučí psa vědět, že učení je zábava, že vy jste ta zábava. Vedlejší účinek je úplné vědomí vlastního těla, triky naučí psa, jak používat své tělo. Zaručuji, že pokud psa naučíte 100 triků, nebudete mít problém se skákáním. Vědomí o zadních partiích a celém těle, rovnováha, síla, stabilita, pružnost a hbitost, to je to, v čem moji psi vynikají a je to vše vedlejší účinek triků, které se naučili. „Přetrikování“ neexistuje. Pokud vás nic nenapadne, můžete získat nějaké nápady z našich videí.

4. učte psa poslušnost, samozřejmě poslušnost s velkým nasazením. Je velmi snadné motivovat psa těch 30s na parkuru agility. Mnohem těžší je motivovat psa, aby dlouhé minuty seděl u nohy. Pokud se něco chcete dozvědět o motivaci, poslušnost je ta správná cesta. Pokud dokážete udělat z těch dlouhých minut u nohy pro psa zábavu, nadchnout psa pro agility by měla být hračka.

5. posilujte sebedůvěru svého psa – pouze sebevědomý pes se odváží běžet svou maximální rychlostí. Zajistěte, aby váš pes věděl, že je mistr světa, dříve než ho pustíte na jeho první skočku.

6. nebojte se dělat věci po svém. Knihy, videa a semináře jsou užitečné, ale nikdo nezná vašeho psa lépe než vy, obzvláště poté, co ho naučíte těch 100 triků, hrajete si a chodíte spolu ven každý den, takže...  Věřte své intuici a dělejte, co si VY myslíte, že je nejlepší pro vašeho psa. Vyhněte se těm, kdo si myslí, že je jen jedna nejlepší cesta. Pozor na ty, kteří vás chtějí přesvědčit, že potřebujete určité plemeno/metodu/výcvikovou pomůcku/video, abyste uspěli.  Také vám řekli, že MUSÍTE mít odložení, abyste něco vyhráli? Dobrý, vyhrála jsem s La minimálně 90% svých běhů. Odložení na startu nemá.

7. Pokud něco nejde, vždy si pamatujte, že je to vaše chyba, způsobená buď vaším tréninkem nebo vedením. To je dobrá zpráva, protože vám to dává sílu to také sami spravit. Věci by byly mnohem těžší, kdyby to byla chyba psa. Naštěstí, oni, na rozdíl od lidí, přicházejí bez chyb.

8. nikdy nezapomeňte, že výsledky se nepočítají, nejsou důležité. Díky rychlosti mých psů můžu mít hrozný běh a stále vítězit. A mohu jít někdy mimo směr a to neznamená, že zbytek běhu není perfektní. Kdo by potom tu chybu řešil? Vždycky říkám, že každý pes běží někdy mimo směr, nenastane to jen v případě, že je také dokonalý psovod. Ale takové žádné neznám..

9. psi nejlépe pracují, když pracují sami pro sebe. Nežádejte je o laskavost, aby s vámi pracovali. Dělejte vše pro to, aby žádali o laskavost vás, abyste s nimi pracovali.

10. chcete tip na trénink agility? Pokud se budete držet výše uvedených rad, agility bude tak snadné, že žádné tipy nebudete potřebovat. Prostě běžte ven a užívejte si zábavu se svými psy!