Závody probíhaly na dvou parkúrech v nádherném prostředí v sousedství kempu na okraji Žamberka. Posuzovali rozhodčí Harald Schjelderup z Norska, Tomáš Glabazňa a Zdeněk Spolek, zónový rozhodčí Petr Rybář. Na startu bylo cca 200 závodníků, z toho 75 v Large. Moje poznání – když Stvořitel vesmíru dá, vyhrajeme i běh na MR. A Audi je - zdá se - opravdu hodně rychlý pes.

Mistrovství zahajovaly běhy agility družstev, large běželi parkur Tomáše Glabazni. Vytvořili jsme družstvo Kokoko podle počátečních písmen třech příjmení ve složení Hana Koníčková+Aiwa, Irena Kochová+Lens, Pavel Košek+Audi a Eva Neumanová+Bobeš.  Trochu jsme se na parkuru tloukli, ale doběhli s chybami na 14.místě. Následoval jumping jednotlivců, byl to rychlý prostorný parkur Zdeňka Spolka s obvodovými přeběhy a místy, kde se moc nedalo psovi pomáhat a zůstat viset. S dvěma laťkami nám patřilo 42.místo a postupovka - hodnota, kterou se utěšují ti, co nezaběhnou čistě - byla 6,13m/s, zřejmě nejvyšší hodnota závodů.

Ve večerních hodinách se běžel speciální běh CACIAg. Tento běh agility je otevřen pro psy s průkazem původu plemen uznaných FCI. Vyhodnocuje se pouze první a druhé místo a bezchybný výkon je oceněn titulem CACIAg a res.CACIAg. Trať stavěl Harald Schjelderup, byla rychlá, musel jsem se tlačit dopředu, ale v běhu byl nějak dostatek klidu, Audi to zvládl skvěle, v závěrečné pasáži mi pomohl, zaběhli jsme čistě a běh vyhráli.

Neděle byla ve znamení dvou běhů a dlouhého čekání. Ráno jsme nastoupili do finálového jumpingu družstev. Na trati Zdeňka Spolka se nám všem družstevníkům opět přihodily nějaké chybičky, ale doběhli jsme na 12.místě. V celkových součtech se naše družstvo umístilo na 9.místě. Na finálové agility jednotlivců jsme šli o půl šesté. Parkur stavěl Harald Schjelderup, nebyly v něm složité věci, ale spousta míst vyžadovala někam mazat a být tam včas, doběhl jsem s Audim trochu splašeně s chybami na 43.místě.

Mistrovství republiky vyhrál v jednotlivcích large Radovan Liška s Laky, který ustál start z prvního místa a běžel dokonale. V mediích se mistrem republiky stala Martina Klimešová s Kiki a ve small Andrea Písarčíková a Chico. Družstva large vyhrálo družstvo Jana Kořínková, Pavla Vorlová a 2xMartina Klimešová před družstvem, které tvořila Tereza Králová, Radana Růžičková a 2xBára Štouračová a tříčlenným družstvem Jana Schnabelová,Iveta Matzenauerová a Jitka Novotná. V mediích se mistry družstev stala Martina Klimešová, Martina Vaškebová, Bára Sajdoková a Petra Hamšíková, ve small Gabka Hroteková, Jitka Klozová,Veronika Krčmářová a Martina Konečná. Vicemistrem ve veteránech se stala Audiho babička Rose s Radanou Píšťkovou, jump i agi zaběhli s postupovkou přes 5,10m/s.

Závěrem: Doběhli jsme všechny běhy, jeden čistě. Do průkazu původu mám potvrzený CACIAg. Je to agivarianta výstaváckých CACIBů a pracovních CACITů. Plným jménem je to Certificat d'Aptitude au Championnat International d'Agility. Tedy doslova certifikát čekatele na mezinárodního šampiona agility :-). Čekatel jsem trpělivý. Zatím spíše na praktické věci. Na doběhy a na čisté běhy.

Moje fotky z MČR jsou zde

Video Michal Vokrouhlík, děkuji!

Joomla templates by a4joomla